10 paź 2016

AkupunkturaPo długiej nieobecności, wracam do Was kochani.

Słowo akupunktura pochodzi od łacińskich wyrazów: acus - igła i punctio - nakłucie. W języku chińskim jej nazwa brzmi czen. Na medycynę chińską największy wpływ miało przekonanie, że przyrodą rządzą dwie siły - jang i jin. Początek świata, w tym również zdrowie jest wynikiem równowagi tych sił. Jej zachwianie prowadzi do choroby. Może to być choroba z nadmiaru jang lub niedoboru jin. Zadanie lekarza polega więc na rozproszeniu nadmiaru energii w chorobach z nadmiaru lub dodaniu energii wtedy, gdy występuję jej niedobór. Można to zrobić, wkłuwając igły w odpowiednie punkty.

Akupunktury nie stosuję się dla:
- nowotworów
- chorób zakaźnych
- niektórych chorób serca
- tętniaków
- hemofilii
- u osób z wszczepionym rozrusznikiem serca
- pod wpływem alkoholu

Dotychczas znaleziono na ciele ok. tysiąca punktów, w które wprowadza się cienkie igły, aby uśmierzyć ból czy wyleczyć chorobę. Znajomość tych punktów oraz manipulacje nimi decydują o skuteczności tej metody.

Punkty na ciele znajduję się uciskając najbardziej bolące miejsce albo delikatnie nakłuwając igłą skórę. Przy czym każdy lekarz z reguły ma wypracowaną własną metodę, którą stosuję na co dzień. Różna jest także ilość wprowadzanych igieł - od jednej do kilkudziesięciu. Metodę mogą stosować zarówno dzieci co i dorośli.

matta ne

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz