11 sty 2012

IgniopunkturaMetoda ta, zwana też termopunkturą, stosowana jest od wieków w medycynie chińskiej. Polega ona na podgrzewaniu lub przypalaniu określonych punktów na ciele pacjenta (trochę jak akupunktura ^^ i bywa najczęściej jej uzupełnieniem). Zaleca się ją, gdy terapia igłami jest mało skuteczna lub nie można jej przeprowadzić ze względów zdrowotnych.

Terapii nie stosuję się:
- podczas miesiączki
- u kobiet w ciąży
- przy podrażnieniach i niektórych chorobach skóry
- u osób z nadciśnieniem
- przy ostrych stanach zapalnych i gorączce
- na bardzo wrażliwych częściach ciała

Zasady terapii:
Zabieg używa się przy użyciu moksy. Są to specjalne stożki lub pałeczki sporządzone z liści piołunu chińskiego. Roślinę suszy się na słońcu, a następnie rozgniata się w drewnianym moździerzu i przesiewa przez sito, by otrzymać tak zwaną watę. później pozostawia się ją, aby dojrzała. Trwa to od roku do 3 lat. Im moksa starsza, tym lepiej się pali i skuteczniej działa.

Stosuje się ją dla wzmocnienia odporności oraz do wszelkiego rodzaju bólu, przy dolegliwościach żołądkowych, nerwobólach, przewlekłych bólach mięśni i gośćcu  stawowym,

Czas kuracji zależy od schorzenia i stanu zdrowia pacjenta, i trwa  zwykle nie więcej niż 10-20 minut. Przeprowadza się je nie częściej niż dwa razy w tygodniu. Jeśli pacjent podczas  lub po zabiegu nie czuje się najlepiej, wtedy trzeba zrezygnować niestety z terapii.

dewa matta

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz