14 maj 2013

Litoterapia

Wpływ kamieni na zdrowie wykorzystywali przede wszystkim Chińczycy i Hindusi. Minerały są zresztą składnikami wielu lekarstw do dziś.

Kamień działa najskuteczniej, gdy dotyka ciała możliwie jak najbliżej chorego miejsca. Jeśli więc mamy chore gardło lub tarczycę, naszyjniki z odpowiednich minerałów nosimy na szyi. Kiedy dokucza nam artretyzm, lepsze będą bransolety. Przy dolegliwościach krążenia najlepiej posłuży długi wisior z kamieniem na wysokości serca albo bransoleta noszona na lewym nadgarstku. Gdy chcemy złagodzić ból, umieśćmy kamień bezpośrednio na chorym miejscu i połóżmy się na pół godziny.

Nie oprawione kamienie możemy nosić w kieszeni, wszyć w ubranie albo włożyć do uszytego w tym celu woreczka i nosić na szyi pod ubraniem. Ponieważ używane przez dłuższy czas mogą promieniować, trzeba je regularnie oczyszczać. Kamień, którego chcemy użyć do celów leczniczych trzeba oczyszczać już przed pierwszym użyciem. Mógł bowiem podczas transportu lub od poprzedniego właściciela nasycić się negatywną energią.

Istnieje kilka metod oczyszczania:
- najprostsza to wytarcie go szmatką nasączoną alkoholem i opłukanie czystą zimną (źródlaną) wodą i pozostawienie na kilka godzin na słońcu
- można też zasypać kamień na 24 h solą, a następnie dokładnie wytrzeć lnianą ściereczką

Przykładowo - Do oczyszczania ran i kompresów pomocnych przy poparzeniach itp można użyć wody emitującej energię wybranego minerału. Trzy wybrane kamienie wkładamy do szklanki z niegazowaną woda mineralną i zostawiony naczynie na białej podkładce na godzinę na słońcu. Przy dolegliwościach wew. pijemy taka przygotowaną wodę na pusty żołądek albo po trochu popijamy w ciągu dnia przed posiłkiem.

ja ne

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz