21 cze 2013

Medytacja


Medytacja stanowi podstawę wszystkich religii Dalekiego Wschodu. Tamtejsi przywódcy duchowi wierzyli, że medytacja wyzwoli w ich umysłach niezwykłe moce i zbliży do boskiej istoty. W świcie zachodnim technika ta została rozpowszechniona w połowie ubiegłego stulecia i traktuję się ją głownie jako metodę terapeutyczną.

Medytacja ma korzystny wpływ zarówno na ciało, jak i na psychikę. Technikę wykorzystują osoby:

- z dolegliwościami spowodowanymi długotrwałym stresem, szczególnie niepokoju, bezsenności
- schorzeniami o podłożu psychicznym
- nadciśnieniu oraz chorobami serca
- schorzeniami górnych dróg oddechowych oraz astmie
- wszelkiego rodzaju bólach
- terapia poprawia też koncentracje i umiejętności panowania nad emocjami.

Seanse prowadzą niektóre ośrodki medycyny naturalnej. Z dobroczynnego wpływu tej techniki można jednak korzystać samodzielnie. Ponieważ medytacja wymaga skupieni, znajdź miejsce, gdzie nikt nie będzie ci przeszkadzał. Praktykować możesz o każdej porze dnia. Wybierz jednak taka, gdy uporasz się już ze wszystkimi zajęciami, bi nic nie zaprzątało twojej uwagi.

W czasie seansu najlepiej jest siedzieć, bo na leżąco można usnąć ^^. Bardzo ważne jest, by kręgosłup był wyprostowany, a jednocześnie rozluźniony. Gdy siedzisz ze skrzyżowanymi nogami lub klęczysz, podłóż coś pod pupę. Dzięki temu nie ścierpną ci nogi. (a tego przecież nie chcemy, nie?) Podczas terapii ważne jest też spokojne i głębokie oddychanie, dzięki temu łatwiej się rozluźnisz.

ja ne

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz