24 cze 2012

ReikiTechnikę tę stworzył Japończyk - Mikao Usui. W jego języku Rei - moc duchowa a Ki -to energia życia. Metoda polega na przekazywaniu energii chorej osobie w czasie zabiegu lub na odległość.

Z punktu widzenia reiki każdy człowiek ma kilka ciał - fizyczne, astralne, eteryczne... Te niewidzialne wpływają na zdrowie ciała fizycznego. Tak długo, jak ich energia jest zrównoważona, ciało fizyczne jest zdrowe. Jeśli jest zablokowane to ciało choruje (zresztą ta teza jest uznawana we wszystkich technikach medycyny naturalnej). Zabieg ma za zadanie zlikwidować złą energie. Można to zrobić, równoważąc braki energetyczne. Ale samo Reiki nie leczy, a jedynie przywraca choremu organizmowi jego mechanizmy obronne. Wówczas organizm leczy się sam.

Przekazywanie energii wymaga od przyjmującego otwarcia się na nią. Dlatego nie zdziwmy się,  jeśli przeprowadzający zabieg zapala jakieś kadzidła lub pracuję w przyćmionym świetle. Przed zabiegiem trzeba zdjąć przedmioty o zamkniętym obiegu energii, m.in. zegarki itp.

Istnieje różnego rodzaju zabiegi:
- pełny zabieg na leżąco - jest podstawowym wariantem
- zabieg skrócony - wykonywany na leżąco lub siedząco, energia przekazywana jest tylko do wybranych miejsc
- wyrównanie czakr - zwykle rozpoczyna i kończy pełny zabieg
- zabiegi na sobie - niczym nie różni się od przekazywania energii innym.

Sam zabieg trwa ok. godziny i polega na dotykaniu ciała chorego rękami ułożonym w określonym miejscu. Podczas zabiegi pobierający energię czuję się rozluźniony i zrelaksowany, czasem nawet zasypia. Po zabiegu organizm może się oczyszczać, co wiąże się czasem z nieprzyjemnymi objawami.

Ja ne

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz