12 lip 2012

Yakuza - japońska mafia

 

Wiecie .... nie przepadam za zbytnimi wstępami, więc przejdę od razu do rzeczy ^^

Troszkę historii
Początki yakuzy sięgają XVI w., kiedy samurajowie bez pana czasami przebierali się dla zabawy w dziwne stroje i z mieczem w ręku terroryzowali obywateli. Trochę później pojawili się bakuto (zatrudniani przez szoguna ludzie), mający za zadanie wciągać w hazard opłacanych przez rząd robotników, by w efekcie zwrócić do skarbca część ich państwowej pensji. Bakuto upowszechnili rytuał skruchy przed szefem - yubitsume ( uwaga !!! nie dla dzieci !!!! czytacie to na własna odpowiedzialność !!!! - członek mafii odcina sobie jeden z palców i wysyła jako przeprosiny za nie posłuszeństwo - mówiłam, ze nie macie czytać ??......... akurat ktoś mnie tu posłuchał ^^ ) oraz tatuowanie ciała.

Jednym wielkim centrum yakuzy jest (założona w latach 20 XX w. ) Yamaguchi-gumi. Policja utrzymuje, że ponad 150 tyś. członków skupionych jest w 2 tyś. band połączonych w duze grupy przestępcze.

Yakuza utrzymuje kontakty m.in. z chińskimi przestępcami, włoska i amerykańską mafia oraz z kartelami narkotykowymi a jej legalne interesy stanowią przykrywkę dla działalności przestępczej. Szacuję się, że organizacja wpompowała ponad 10 mld USD w czyste pod względem prawnym inwestycje w Stanach i Europie. Obecnie stanowią największą na świecie przestępczość zorganizowaną, udokumentowaną w Księdze Rekordów Guinessa.

Zasady panujące w mafii

Wakamono no kokoroe - jest zbiorem zasad obowiązujących w strukturach mafii.

1. Kiedy nosisz herb „rodziny” w miejscu publicznym , nie zrób niczego co mogło by zaważyć na reputacji „rodu”.
2. W środku kwatery głównej , kiedy kogoś witasz , usiądź w seiza(nogi podkurczone pod tobą) i upewnij się że masz schowane kciuki w zaciśniętej pięści. Kciuk jest naszym najważniejszym palcem, ponieważ jest on ostatnim palcem do odcięcia, jeśli obrazimy zbyt wiele razy „familie”. Schowanie kciuków jest również znakiem tego iż szanujemy oyabun (lidera gangu).
3. Kiedy witasz się z kimś na ulicy bądź pewny że zginasz plecy w kształt sylaby „ku” podczas kłaniania się.
4. Kiedy witasz się z kimś na ulicy bądź pewny że nie spuszczasz wzroku ze swojego rozmówcy podczas kłaniania się. Nie pozwolisz tym samym dać się zaskoczyć podczas ataku. Wzrok powinieneś spuścić jedynie przed seniorami rodziny.
5. Kiedy rozmawiasz ze swoim przełożonym nigdy nie chowaj rąk do kieszeni ani nie miej ich przed sobą.
6. Jeśli zamierzasz coś zrobić, zrób to instynktownie, bez zawahania się. Nigdy nie możesz się również spóźnić, nawet o minutę.
7. Nigdy nie próbuj porównywać się z kimś innym z gangu, staraj się zrzucać winę na kogoś innego albo się tłumaczyć.
8. Jeśli zostanie przydzielone Ci jakieś zadanie, wiedz że bierzesz za nie całą odpowiedzialność.
9. Nigdy nie mów o sekretach rodzinnych swojej rodzinę, żonie czy dzieciom.
10. Myśl o każdym jak o członku rodziny a o sobie nigdy nie myśl jako o indywidualiście.
11. Jeśli nie jesteś pewien czy możesz wykonać jakieś zadanie, przyswój sobie takie postawę abyś mógł to zrobić
12. Kiedy wdałeś się w konflikt z kimś z innego gangu, nigdy nie wolno ci się poddać czy zaprzestać walki. Nawet, jeśli ten ktoś jest wyżej postawiony rangą od Ciebie.
13. Jeśli zdarzył się jakiś wypadek, zrób wszystko, co w twojej mocy, aby mu szybko zapobiec i żeby się nie rozprzestrzenił tudzież rozpowszechnił.
14. Nigdy nie poddawaj się, jeśli coś negocjujesz. Podążaj za swoim przekonaniem i dąż do celu.
15. Jeśli pojawił się duży problem, zachowaj sposób i pomyśl, co możesz zrobić, aby go zażegnać.
16. Staraj się nauczyć zasad, nazwisk członków gangu i staraj się dla gangu z całych sił.
17. Unikaj stoicyzmu i nigdy nie trać ducha i werwy którą miałeś kiedy dopiero co wstępowałeś do „rodziny”.
___
I tym samym zakończyliśmy ten temat ( mam nadzieję, że obronicie mnie przed mafią, gdy będzie mnie za to szukać ^^ - liczę na Was  luzak )

Matta ne

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz