11 paź 2012

Shinobi + Basilisk
czas trwania: 1 godz. 47 min.
gatunek: Fantasy, Melodramat, Przygodowy
produkcja: Japonia
reżyseria: Ten Shimoyama
scenariusz: Kenya Hirata

Fabuła:
Japonia, rok 1614. Dwa rywalizujące ze sobą od setek lat rody ninja (shinobi), zostają zmuszone przez shoguna do stoczenia walki na śmierć i życie. Każdy z rodów wystawia do pojedynków pięciu najlepszych wojowników ninja, dysponujących unikalnymi i jedynymi w swoim rodzaju, nadludzkimi umiejętnościami. 

Tytuł powiązany - manga/anime: 

Rodzaj produkcji: seria TV
Rok wydania: 2005
Czas trwania: 24×24 min
Tytuły alternatywne:
  •     Basilisk: The Kouga Ninja Scrolls
Tytuły powiązane:
  •     Basilisk (manga)
  •     Shinobi: Heart Under Blade
Fabuła:
Akcja toczy się w roku pańskim 1614. Historia opowiada o dwóch zwaśnionych od lat klanach ninja - Tsubagakure aka Iga oraz Manjidani of Kouga. Kiedy wnuk shoguna Tokugawa Ieyasu obejmuje tron, rozpoczyna się śmiertelna rywalizacja między dziesiątką elitarnych wojowników reprezentujących każdą z wiosek. Shogun zapisuje dwa zwoje nazwiskami wojowników, każda z wiosek dostaje zwój z nazwiskami ninja z wioski przeciwnej. Tylko śmierć wszystkich członków wrogiego klanu może zaprowadzić pokój między wioskami. Kiedy ninja ginie nazwisko zostaje skreślone krwią.

Każdy z wojowników posiada zdolności niemożliwe do osiągnięcia przez zwykłych zjadaczy chleba. Każda z technik, jakimi dysponują jest widowiskowa i śmiercionośna.
ja ne

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz