12 kwi 2012

Yang YuhuanKonbanwa,
Yang Yuhuan była konkubiną syna cesarza Xuanzong Dynastii Tang. Ponieważ spodobała się cesarzowi Xuanzong i wybrana została do dworu cesarskiego, nadano jej tytuł Taizhen. Później nawet była traktowana podobnie jak cesarzowa. Wówczas cesarz Xuanzong miał 56 lat, a Yang Yuhuan 22 lata.

Yang Yuhuan była nie tylko bardzo zgrabna i seksowna, była również uzdolniona w śpiewaniu i tańczeniu, a szczególnie przymilaniu się. Kiedy cesarz Xuanzong podał jej nutę – ona od razu potrafiła według niej zaśpiewać i zatańczyć. Pewnego razu towarzyszyła ona cesarzowi Xuanzong w oglądaniu lotosów. Cesarz był bardzo zachwycony jej pięknem. Pochwalił ją, że choć lotosy są piękne, to nie rozumieją języka ludzkiego, dlatego mój kwiatuszek jest o wiele piękniejszy.

Ponieważ tak bardzo podobała się cesarzowi, jej siostry również zdobyły poważną pozycję, a bracia wysokie tytuły urzędnicze. Cesarz Xuanzong stał się rozpustny, nie przywiązywał wagi do polityki i administracji, dwór stawał się również coraz bardziej skorumpowany, wzmocniły się konflikty społeczne. Wybuchło w końcu „Powstanie Anshi”. Cesarz Xuanzong uciekł do prowincji Shu. Powstańcy zmusili go do zabicia konkubiny Yang Yuhuan. Wtedy miała ona zaledwie 38 lat.

O śmierci konkubiny Yang Yuhuan krąży wiele legend. Niektórzy twierdzą, że Yang Yuhuan nie zginęła, zabito wtedy tylko inną kobietę jako „kozła ofiarnego”. Yang Yuhuan uciekła do Japonii i pomagała mikadowi Japonii w polityce. Istnieją nawet dzisiaj dwa grobowce konkubiny Yang Yuhuan.

W roku 1963, pewna dziewczyna japońska pokazując księgę rodzinną, stwierdziła w telewizji, że jest potomkiem Yang Yuhuan. Sławna aktorka japońska Momoe Yamaguchi również stwierdziła, że także ona jest jej potomkiem. Japończycy lubią odwiedzić grobowiec Yang Yuhuan. Mówi się, że dzięki temu urodzą się piękne dzieci.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz