24 maj 2012

Tsubasa No Oreta Tenshitachi

 
Sezon 1

Gatunek - drama, romans 
Produkcja - 2006
Kraj: Japonia,
na podstawie krótkich powieści Yoshiego
Liczba odc. - 4 

OBSADA:
Epizod 1 - Sława: Ueto Aya (Komine Nanako), Sada Mayumi, Yamamoto Mirai, Hiraiwa Kami
Epizod 2 – Live Chat: Horikita Maki (Yuna), Matsuyama Kenichi (Shingo)
Epizod 3 - Aktorka: Tanaka Kei (Onodera Riku), Yamada Yu (Yoshii Nao)
Epizod 4 - Maszyna do gry: Ueno Juri (Ryoko/Ryo-chan), Hamada Mari, Abe Sadayo

(opis a-d)
Wszystko zaczęło się od niewielkiej książki. Rozmyślań powieściopisarza o nazwisku Yoshi. Jego ostatnie dzieło, opowiadające historię młodych kobiet, stało się inspiracją do nakręcenia tego serialu...

Tak zaczyna się drama... Natomiast mottem końcowym każdego odcinka jest:

W odc. 1:
“Ludzie przestali już doceniać rzeczy, które ukazują się im oczom. Nie zwracają uwagi na to czy są one prawdziwe, czy też nie... Dlatego bliskość innej osoby jest naprawdę cenna. I mimo tego, że jest niewidoczna jak powietrze, to zawsze istnieje.”

W odc. 2:
“Ludzie posiadają dwa różne oblicza. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy tylko źli. Ważne jest, by widzieć również dobrą stronę i nie unikać jej. Ponieważ jesteśmy tylko ludźmi.”

W odc. 3:
“Nie ma księgi, która uczyła by ludzi jak żyć poprawnie. Jeśli samemu podjęło się właściwą decyzję, jest to początek dobrej drogi. Jednakże w trudnych sytuacjach, najważniejsze jest to... aby widzieć szczęście. Bez względu na to jak wiele razy próbowałeś... zawsze jesteś w stanie rozpocząć wszystko od nowa.”
 
Natomiast w odc. 4 i ost. tej serii jest:
“Ludzie nieustannie poszukują kogoś bliskiego. Ale gdy spada na nich brzemię odpowiedzialności, zrzucają je na inne osoby. W dzisiejszych czasach, dajemy przyjaciołom coś osobistego z siebie. I dzięki temu rozumieją oni, że nie chcemy ich skrzywdzić.”

Nie jest to drama szczególnych lotów ani taka co każdemu się spodoba, ale moim skromnym zdaniem uważam, że nawet warto ja obejrzeć - mimo, że cała seria jest krótka ^^

Sezon 2

Produkcja - 2007 Japonia,
Liczba odc. - 4 

OBSADA:
 Epizod 1 - Impuls: Ishihara Satomi (Yoshimura Yuri), Sato Ryuta (Nagasaka Hiroki)
Epizod 2 - Sakura  Toda Erika (Saitou Haruka/Sayuri), Oshinari Shugo (Mikami Mitsuteru oraz Mikami Kouki), Komoto Masahito (Wada-san), Kinami Haruka, Yamauchi Nana (młoda Saitou Haruka)
Epizod 3 - Czas: Katou Rosa (Nakagawa Kana), Kimura Ryou (Daisuke), Koichi Mantaro (Sugawara), Matsuda Madoka 
Epizod 4 - Maskotka:  Karina (Misaki/Satou Yoshimi), Sainei Ryuji (Sawada Keisuke), Sano Shiro (Maekawa Takurou), Iwasa Mayuko (Yuka), Kudo Risa (Aiko), Ashina Se

(opis j.w.)
2 i ost. seria Tsubasa No Oreta Tenshitachi i tak jak poprzednia seria zaczyna się: Wszystko zaczęło się od niewielkiej książki. Rozmyślań powieściopisarza o nazwisku Yoshi.Jego ostatnie dzieło, opowiadające historię młodych kobiet, stało się inspiracją do nakręcenia tego serialu...

W pierwszym odcinku mamy: "Nikt nie zna sensu życia. Dlatego ludzie wciąż zmagają się z przeciwnościami. I nie mogą zrozumieć swojej roli na tym świecie. Mimo tego nawet z przeciwnościami, zawsze istnieje nadzieja. Ponieważ właśnie, dlatego istniejemy i żyjemy.

W drugim: “By chronić siebie samych, Ludzie, mówią nieprawdę i są nieuczciwi. Jednakże, kłamstwo to nie tylko puste słowa. Kłamstwem można naprawdę kogoś zranić. To właśnie, dlatego, nie powinniśmy zdradzać innych.”

W trzecim mottem jest: “W dzisiejszych czasach, wszyscy desperacko podążają za czymś. Nie zważając na okoliczności, brną do przodu. Jednakże, kiedy zabłądzą, zmiany są nieodwracalne. Dlatego postrzeganie rzeczywistości jest bardzo ważne. Gdyż dzięki temu można rozpocząć wszystko od nowa.”

Natomiast w ost: “Wiele ludzi nie widzi w sobie zalet, więc ich życie jest marne, Są jak pluszaki w sklepie z zabawkami. Muszą jednak pamiętać o jednej ważnej rzeczy. W każdym z nas jest coś, czego nie da się zmienić. To nasze prawdziwe wnętrze.”

matta ne

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz