9 sie 2013

KawaiiDziś krótko o znaczeniu słowa kawaii , pewnie wszyscy o tym słyszeli ^^, więc:

Kawaii tak naprawdę jest słowem określającym coś co jest piękne. Do znudzenia w Japonii panuje pogląd na temat piękna i rzeczy pięknych. Tak było, będzie… I to się nie zmieni.
 
Jeżeli chodzi o odbieranie tego słowa przykładowo w Stanach Zjednoczonych, czyli tam, gdzie tak naprawdę zostało ono spopularyzowane to jego odpowiednikiem jest słowo „cool” tyle, że nie do końca. W Japonii, a mianowicie Tokyo czy Osace, kiedy idziesz ulicami tych miast często widzisz dziewczyny ubrane w taki sposób, jak dziewczyna z zachodu nigdy, by się nie ubrała. Dziwaczne kolory i buty tak wysokie, że czasem zastanawiasz się jak można w nich ustać np widać to w modzie?

Przykład Kawaii

Jednym słowem to co te dziewczyny uznają za Kawaii, może jednego dnia być super różową koszulką, żeby następnego dnia zmienić się w coś totalnie mrocznego. Jednak Kawaii nie da się określić tak precyzyjnie, żeby zamknąć je w jednym terminie. Kawaii się ciągle zmienia. Firmy produkujące ciuchy, prześcigają się w pomysłach, żeby nadążyć za nurtem. To co jednego miesiąca można dostać w luksusowych sklepach na Ginzie czy Shinbuya, w następnym miesiącu może być już poza obiegiem.

Kawaii to po prostu zwariowany styl bycia, którego cechy określa osobisty charakter „właściciela”. Produktem tej mody są na przykład (co może wiele osób zadziwić) sławne „pikselowate” czcionki które często można zobaczyć na stronach w Internecie. Ogólny styl pikselowy to odzwierciedlenie kawaii w sieci. Strony promujące kawaii, czy zajmujące się sprzedażą produktów w trendzie kawaii często mają grafikę składającą się z pikselowych obrazków.

Dodatkowo warto dodać, że Kawaii jest także pięknem w mandze czy anime. Piękne duże oczy, piękne postacie (łiiiiiiiiiii... ^^), wszystko to jest odzwierciedleniem kultury kawaii w formie rysunkowej i suma sum-a-rum stąd się wywodzi.

ja ne

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz